• MAP II

• Naše škola je zapojená v projektu MAP II města Kladna. Hlavním cílem projektu MAP II je zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách, a to zejména podporou společného plánování a sdílení aktivit. V příloze naleznete seznam podporovaných klíčových aktivit a odkaz na FB stránky projektu.

• Co nás čeká v listopadu

• 12. - 15. 11. Třídní schůzky ZŠ
            5., 12. a 19. 11. Plavání ZŠ
            od 19. 11. Změna ve vedení školy, změny ve školské radě
            20. 11. Kouzelnické představení
            23. 11. Mikulášské tvoření v ŠD
            Od 26. 11. Nový rozvrh ZŠ (bez plavání)
            26. - 30. 11. Konzultace MŠ

Nadále probíhají ve škole zájmové kroužky v pravidelných termínech - hra na flétnu, sborový zpěv, zumba, florbal, badatelský klub, cvičení paměti a koncentrace pozornosti, čtenářské kluby, hry na rozvoj skupinové spolupráce, keramika, klub zábavné logiky a deskových her, nebo také doučování žáků.

• Učení je zábava II. - nový projekt z EU fondů

• Od 1. 10. jsme spustili nový projekt financovaný z fondů EU - Učení je zábava II. Jde v podstatě o pokračování projektu z období 2016-2018, přidané jsou ovšem někeré nové šablony. Z projektu získá škola celkem 1.023.145 Kč. Finance jsou rozděleny poměrnou částí (dle počtu dětí) mezi MŠ, ZŠ a nově i ŠD.
            Velká část zdrojů je věnována na vzdělávání učitelů v oblasti polytechniky, ICT, čtenářské gramostnosti nebo cizích jazyků. Nejvíce peněz putuje do sféry tzv. Klubů, což jsou v podstatě zájmové kroužky pro žáky školy, které jsou díky způsobu financování pro děti zdarma, Jedná se o kluby v rámci ŠD a ZŠ - čtenářský, badatelský, deskové hry a logika, komunikace v anglickém jazyce, doučování žáků ohrožených školním neúspěchem. V rámci projektu budou ve škole pracovat i další školní asistenti pro podporu dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. V ZŠ se navíc zaměříme na projektové vyučování, tandemovou výuku nebo zvýšení matematické gramotnosti.
            Více o projektu: https://zsamsbratronice.edupage.org/text3/?

• Akce na říjen

• po 1., 8., 15. a 22. 10. plavecký výcvik pro žáky 2. - 4. ročníku
            út 2. 10. zasedání školské rady
            st 3. 10. projektový den Zdravá strava a Zdravé smoothie
            čt 11. 10. zumba Sněhurka a 7 trpaslíků pro MŠ
            pá 12. 10. fotografování
            pá 19. 10. preventivní program Holky, kluci, pozor na kyberprostor! pro 4. a 5. ročník
            út 23. 10. Bářino toulavé divadlo O statečné Margitce
            ne 28. 10. státní svátek - zaregistrujte se s námi do rekordu k oslavám 100 let republiky https://www.nejvicvlajek.cz/
            po 29. a út 30. 10 podzimní prázdniny pro ZŠ

• Adaptační výlet

• Pondělí 24. - čtvrtek 27. září 2018 pro žáky 1. - 3. ročníku adaptační pobyt ve Stradonicích u Nižbora (penzion Klamovka).

Aktuálně ze Stradonic:

26. 9. Učíme se ... Odpoledne výlet do skláren Rückl a hry na hřišti ... Zítra se na vás těšímeeeeee :-)

25. 9. Dopoledne strávené v dílně lidových řemesel v Nižboru. K obědu jsme měli pórkovou polévku a rizoto, k večeři jsme si pochutnali na smažených dinosaurech. Celý den jsme pak měli čas na kreativní hry a seberozvojové aktivity.

24. 9. Po menším zpoždění jsme všichni v pořádku dorazili na místo a jsme ubytovaní. Po obědě (smažený květák, brambor) procházka do Nižbora podél Berounky. K věčeři jsme si pochutnali na špagetách se sýrem :-)

K fotogalerii se můžete přihlásit svým heslem na tomto odkazu: https://zsamsbratronice.edupage.org/album/?

• Plavecký výcvik

• Od 10. září 2018 začíná pro žáky ZŠ (2 .- 4. ročník) plavecký výcvik v plavecké škole Medúza Kladno. Plavat jezdíme každé pondělí v rámci hodin tělesné výchovy až do listopadu.

• Zahájení školního roku 2018/2019

• PŘEJEME VŠEM DĚTEM, RODIČŮM I OSTATNÍM PŘÍZNIVCŮM ŠKOLY LÉTO PLNÉ SLUNCE, POHODY, RADOSTI A POZITIVNÍCH ZÁŽITKŮ.

V pondělí 3. září zahájíme společně nový školní rok a přivítáme nové prvňáčky před školou. Začínáme v 8 hodin.

• Mobilní uživatelé

• Vážení mobilní uživatelé,

Váš rozvrh si můžete zkontrolovat i na Vašem mobilním zařízení. Pokud máte iPad, iPhone nebo zařízení s OS Android, můžete si stáhnout nativní aplikaci pro Vaše zařízení.

Pro více informací klikněte here.

• Rozvrhy a suplování

• Vážení učitelé a žáci,

můžete si zkontrolovat Váš rozvrh a aktuální suplování. Stačí kliknout na odkaz v horní části stránky.

• Vznik této www stránky

• Stránka naší školy je konečně na internetu. Najdete tu množství různých funkcí a zajímavostí. Seznamy žáků, tříd, učitelů, rozvrhy, aktuální suplování a řadu jiných údajů.

• Základní škola a Mateřská škola Bratronice, okres Kladno
      • reditel@zsbratronice.cz
      • zsms.bratronice@seznam.cz
      • webmaster@zsbratronice.cz